Welcome to Hytra Iran              نمایندگی های هایترا       
Contact Us: +98 21 6692 6523  FAX : 9821 6692 6523    ende

باعرض پوزش به دلیل مشکلات احتمالی

فروش تجهیزات رادیویی سپورا در این مجموعه متوقف گردید .

شرکت هایترا غول بی رقیب تولید کننده تجهیزات ارتباط رادیویی، یکی از تولید کنندگان تجهیزات مبتنی بر استاندارد P25 که استانداردی بومی ایالات متحده است می باشد. از این رو در این مقاله سعی داریم نگاه هایترا را به P25 و چگونگی تفسیر آن را برای شما ذکر کنیم.

استاندارد پروژه ۲۵

یک نقشه راهنمای مسیر برای آینده رادیوهای دیجیتال، رادیوهایی برای ارتباطات، شما به عنوان یک افسر پلیس یک رادیو دارید، افسر دیگری در شهری در نزدیکی شما نیز یک رادیو دارد، پس چه چیز مانع برقراری ارتباط میان شما دو نفر است؟

اغلب سیستم های رادیویی تنها در محدوده تحت پوشش شبکه تعریف شده برای خودشان عمل می کنند، از این رو در صورتیکه بخواهید از رادیویی که در اختیار دارید با کاربران شبکه های دیگر مکالمه کنید، امکان پذیر نیست مگر انکه: شبکه ی خود را ارتقاء دهید و یا تبدیل کنید بدون آنکه نیازمند تعویض تمامی اجزای آن باشید.

اهداف پروژه ۲۵:

چهار هدف کلیدی که در زیر بیان شده است، بیانگر راهنمایی جهت توسعه شبکه های مبتنی بر استاندارد P25 خواهد بود.

 • بدست آوردن حداکثر کارایی از طیف فرکانسی موجود
 • طمینان از عملکرد مطلوب سیستم در طول عمر مفید خود
 • برقراری ارتباطات موثر و کارآمد درون و میان سازمانی
 • فراهم آوردن تجهیزاتی با نهایت سهولت کاربری

باید توجه داشت که هر شبکه مبتنی بر استاندارد P25 از مزایای زیر بهره مند خواهد شد:

 • استفاده کارا و بهینه از طیف فرکانسی در اختیار، افزایش ظرفیت کاربران شبکه و تماس ها بدون نیاز به افزایش پهنای باند فرکانسی
 • امکان داشتن انتخاب تجهیزات و سیستم های متنوع مطابق با نیاز های سازمانی جهت به حداقل رساندن هزینه ها و استفاده از حداکثر امکانات موجود
 • قابلیت برقراری ارتباطات با نهایت سهولت با دیگر شبکه های P25 سازمان های دیگر در سطوح محلی، منطقه ای و ملی
 • سهولت کاربری، کاهش هزینه ها، نیاز به آموزش کوتاه مدت و بسیاری مزایای دیگر

در سال ۱۹۸۸، FCC مطابق تصمیم کنگره سیستم NOI را جهت سازمان های ایمنی و امنیت عمومی توصیه کرد و آن را در سال ۱۹۸۹ رسما منتشر نمود. در پی این تصمیم بسیاری از کاربران، سازمان ها، تولید کنندگان و مسولین بخش های ایمنی و امنیت عمومی ایالات متحده طرح ” رادیو های دیجیتال ایمنی و امنیت عمومی” را پذیرفتند و چشم اندازی را با رویکرد های اصلی به شرح زیر تصویب نمودند:

 • ایجاد فن آوری جدیدی برای رادیو های دیجیتال
 • قابلیت درون سازگاری مطلوب میان سیستم ها و تجهیزات از سازندگان مختلف
 • سیستمی دارای طرح گذار ساده و عملی، مطلوب و ممکن برای تمامی سازمان ها

این تلاش ها در نهایت منجر به پیدایش پروژه ای ملی تحت عنوان ” پروژه ۲۵″ شد.

ساختار شبکه های P25:

در قلب ساختار شبکه های P25 استانداردی باز برای سازگاری با تجهیزات تولید کنندگان مختلف پیش بینی و طراحی شده است چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری، همچنین ساختار آن به گونه ای است که قابلیت عملکرد با سیستم های متعارف (conventional) و ترانک را دارد. در ادامه برخی از خصوصیاتی را که سبب سازگاری P25 و امکانات پیش گفته را فراهم می آورد، بررسی می کنیم.

CAI یا Common Air Interface یکی از اهداف اصلی پروژه ۲۵ را شامل می شود. تجهیزات سیار خودرویی و دستی از هر سازنده ای که باشند، در صورت رعایت این استاندارد قادر خواهند بود تا با سیستم سازگاری کاملی را بر قرار نمایند.

بعلاوه مزایای دیگری همچون کاهش پهنای باند هر کانال تا میزان ۱۲٫۵ کیلوهرتز، امکان ارتباط رادیویی اختصاصی بین واحدها و در نتیجه عدم نیاز به تجهیزات تکرار کننده و در پی آن کاهش هزینه ها به همراه قابلیت استفاده برای هر نوع ساختار شبکه ای از چند سایتی تا تک سایتی کوچک از جمله ویژگی های این استاندارد است.

از دیدگاه شبکه های P25 تفاوتی میان سیستم های متعارف و ترانک آنالوگ وجود ندارد بلکه تنها اختلافات جزئی در زمینه دسترسی به برخی امکانات شبکه وجود دارد، همچنین هیچ تفاوتی در بین رادیوهای دستی، خودرویی و مرکزی این شبکه ها نیست چراکه تنها سازگاری آنها با سیستم دیجیتالی است که ملاک قرار می گیرد.

روابط میان رادیوها و خطوط تلفن:

به منظور ادقام خطوط تلفنی با شبکه های P25، هر دو سیستم رایج آنالوگ و دیجیتال ISDN، مورد پیش بینی و پشتیبانی واقع شده است.

 فاز I  پروژه۲۵:

در فاز اول پروژه ۲۵ پیش بینی شده است که رادیوها بتوانند بر روی یک کانال ۱۲٫۵ کیلوهرتزی در حالات آنالوگ، دیجیتال و مرکب عمل نمایند. در این مرحله مدولاسیون مورد استفاده رادیوها (C4FM) نام دارد که روش مدولاسیونی برای ارتباطات دیجیتال است و تنها ۶٫۲۵ کیلوهرتز از هر کانال را اشغال می کند.

فاز II پروژه ۲۵:

در فاز دوم پروژه، به منظور افزایش بهره وری از طیف فرکانسی روش مدولاسیونی مرکب از دو حالت TDMA و FDMA پیش بینی شده است که (CQPSK) نام دارد. فاز دوم این پروژه از سیستم کدگذاری AMBE جهت رمزنگاری مکالمات استفاده می کند.

چگونه مکالمات به تکرار کننده آزاد اختصاص پیدا می کند ؟
⭕️اطلاعات تکرار کننده آزاد به تمامی تکرار کننده ها ارسال می شود
⭕️تکرار کننده ای Free Repeater به اتوماتیک انتخاب می شود
⭕️در هر لحظه تنها یک Free Repeater انتخاب می گردد
⭕️اگر home Repeater مشغول باشد به صورت اتوماتیک تکرار کننده Free Reapeter انتخاب می گردد

آدرس

آدرس:
ایران تهران میدان انقلاب,

خیابان دیلمان

تلفن:
02166926523
فکس:
02189778026
ایمیلl:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
پیامک:
5000230444

marker

      آدرس ما در را گوگل ببینید

Welcome to

در باره ما

هایترا یک شرکت چند ملیتی است که تولید کننده و ارائه دهنده راهکار ها و محصولات مخابراتی در سراسر دنیا می باشد.

   

این مجموعه دارای مجوز رسمی واردات و فروش تجهیزات به شماره 68-117 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی میباشد .